به سایت آموزش ریاضیات و رمزنگاری خوش آمدید

صفحه اصلی تماس با ما درباره ما نقشه سایت

زبان پرسجو SQL

در تولید نرم افزار لازم است داده هایی که در حین کار تولید می شوند به نحوی توسط نرم افزار ذخیره سازی شود. بر اساس نوع داده ای که یک نرم افزار تولید میکند ممکن است مدیریت اطلاعات تولید شده با استفاده از خود نرم افزار انجام شود. در صورت که حجم داده های تولید شده بالا بوده و یا نیازباشد توسط کاربران متعدد مورد استفاده قرار بگیرد، مدیریت داده های موجود توسط نرم افزار امکان پذیر نبوده و یا نیازمند مکانیزم خاصی برای نگهداری و مدیریت آن خواهد بود.
نگهداری اطلاعات در داخل فایلهای متنی و یا فایل های باینری نیازمند آن است که در برنامه نویسی علاوه بر طراحی برنامه، ساختاری برای مدیریت و نگهداری داده ها استفاده شود. بنابراین استفاده از یک نرم افزار مستقل که بتواند کار مدیریت داده را بر عهده بگیرد، ضروری به نظر میرسد.
پایگاه داده ( بانک اطلاعات) نرم افزار است مستقل که می تواند مدیریت داده ها را بر عهده بگیرد. با استفاده از این نرم افزار تمامی عملیاتی که برای دسترسی و نگهداری داده مورد نیاز است بطور سازمان یافته ای انجام خواهد گرفت.
استفاده از پایگاه داده برای دسترسی و مدیریت داده ها نیازمند زبانی مشترک است که بتواند داده ها را در بانک اطلاعاتی درج نموده و بر اساس نیاز بازیابی نماید. بر خلاف زبان های برنامه نویسی که برای جستجوی یک عبارت در داخل یک فایل نیازمند آن هستیم که تمامی فرایند های پیمایش را به طور دستی انجام دهیم، این زبان م بایست قادر باشد به صورت مستقل از نوع بانک اطلاعات پایش و بازیابی اطلاعات را به سهولت انجام دهد. این امر بااستفاده از زبان های نسل چهارم امکان پذیر می باشد.


advertise
advertise
advertise
advertise

نظرات و پیشنهادات خود را با آدرس admin[@]ircrypt(.)com با ما در میان بگذارید
رتبه سالانه
رتبه در سایت الکسا
نقل مطالب سایت با درج منبع بلا مانع است